Харчування дітей в ЗДО

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», спільного наказу Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров'я України від 15.08.2006 №620/563 «Щодо невідкладних заходів з організації харчування дітей у дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладах», наказу Міністерства освіти і науки України від 21.11.2002  № 667 «Про затвердження Порядку встановлення плати батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах»,  рішення виконавчого комітету Хоростківської міської ради Тернопільської області від 27.01.2022 № 02 «Про встановлення вартості денного харчування та розміру батьківської плати у закладах дошкільної освіти»,    наказу відділу освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Хоростківської ОТГ від 28.01.2022 № 9-од «Про встановлення вартості денного харчування та розміру батьківської плати у закладах дошкільної освіти.» та з метою організації якісного та повноцінного харчування  здобувачів освіти, допомоги соціально незахищеним категоріям дітей у ЗДО № 2 встановлено вартість денного харчування в розмірі 35 гривень на дитину.

Батьки сплачують 60% вартості, що становить 21 гривню.

Встановлено пільги в розмірі 50% розміру батьківської плати для багатодітних сімей (троє і більше дітей до 18 років, а також при наявності в складі сім’ї дітей, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах,- до закінчення навчальних закладів, але не довше, ніж до досягнення ними 23 років) на підставі відповідних документів.

Від батьківської плати звільняються сім’ї,  в яких виховуються:  діти-сироти; діти, які позбавлені батьківського піклування; діти зі статусом чорнобильців, згідно Закону України ,,Про соціальний захист осіб, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС” (п.1 ст. 30); діти, батько (мати) яких учасник АТО; діти з інвалідністю; діти з особливими освітніми потребами, що перебувають в інклюзивних групах; сім’ї, в яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал з урахуванням індексу зростання цін не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку установлюється Законом про Державний бюджет України,  на підставі відповідних документів.

Батьки сплачують лише за дні відвідування дитиною ЗДО. За дні, які дитина не відвідувала заклад плата батьків не здійснюється.